- Ünlü Basketbolcu Kerim Abdul Cabbar Nasıl Müslüman Olduğunu Anlatıyor

Dünyada Dine Dönüş

Ünlü Basketbolcu Kerim Abdul Cabbar Nasıl Müslüman Olduğunu Anlatıyor - 22.04.2015
/

Tüm zamanların en çok sayı yapan NBA oyuncusu Kerim Abdul Cabbar altı şampiyonluk aldı ve altı defa en değerli oyuncu seçildi. Liglerde 20 sezon boyunca sevilen ve başarılı bir oyuncu olarak yerini aldı.

Kerim Abdul Cabbar nasıl müslüman olmaya karar verdiğini El-Cezire’ye verdiği röportajda anlattı: “Lew Alcindor iken Kerim Abdul Cabbar olmak bir ünlünün ismini değiştirmesi gibi değildi, bu kalbin, aklın ve ruhun bir değişimiydi. Ben bundan 40 yıl önce Müslüman oldum ve bu seçimimden çok memnunum.”

Kerim Abdul Cabbar Katolik bir aileye sahipti, rahip ve rahibelerin eğitim verdiği Katolik bir okula gitmişti. İslam’la ilk olarak üniversite yıllarında UCLA’de tanıştı, Kuran okumaya bu yıllarda başladı. 1971 yılında, 24 yaşındayken Müslüman olmaya karar verdi ve Kerim Abdul Cabbar ismini aldı.

Kerim Abdul Cabbar Müslüman olmaya karar verişinden her zaman sevinç ve mutluluk duyduğunu ifade ediyor ve şunları söylüyor: “Müslüman olmayı seçtiğimde aynı zamanda diğer insanlara dinimi anlatmaya da başladım, onları Müslüman yapmaya çalışmak değil fakat onlarla bir arada saygı, barış ve sevgi dolu bir ortamda bir arada olmaya çalıştım.”

 


Tüm Dünya'da Dine Dönüş Haberleri İçin Tıklayın